Powered Max Kullanımı

Powered Max Kullanımı

Kullanım

Günde iki (2) defa sabah ve akşam yemek öğünlerinden sonra tüketilir. Hazırlandıktan sonra bekletmeden tüketilir.

Hazırlanışı

İki yüz (200) ml Shaker ve ya su bardağı süte, suya veya meyve suyuna kendi ölçeği ile yarım ölçek (Altı, Yirmi beş  (6,25) gram) ölçeğinde Powered Max ilave edip, karışım yapıp tüketebilirsiniz.

İçeriği

Powered Max Formül, C Vitamini, Harnup (Keçiboynuzu), Kakao, Polen, Hindistan Cevizi, Zencefil ve Meyan Kökü. Bu bitki ve özlerine karşı bir alerjiniz yok ise gönül rahatlığı ile kullana bilirsiniz,

Alerjiniz varsa Doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 Powered Max Etkileri

 • Kilo Almanıza Yardımcı olur
 • İştahınızda Açıklık Artışı
 • Sağlıklı Kolay ve Doğal Bir Şekilde Kilo Almanıza Yardımcı Olur
 • Metabolizmanızın ve Sindirim Sisteminizin Düzenlenmesine Yardımcı olur
 • Enerji, Güç ve Dayanıklılık Sağlar
 • C Vitamini Aldırır
 • Kas Gelişimini ve Oluşumuna Yardımcı Olur
 • Kalori, Protein ve Karbonhidrat Kazandırır
 • Kan ve Şeker Seviyesini Düzenler
 • Dinç ve Güçlü Olmanıza, Fit ve Dolgun Görünmenize Yardımcı Olur
 • Fiziksel Gelişimi ve Psikolojiyi Olumlu Etkiler

C vitamini;

Uzmanlara göre C vitamini en güvenli ve en etkili besleyicilerden biridir. Birçok ciddi komplikasyonların tedavisinde kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi, bağışıklık sisteminin yetersiz kaldığı durumlarda vücudun savunmasında önemli bir rol oynar. Ayrıca kardiyovasküler yani kalp sağlığı, göz hastalıkları, cilt kırışıklıkları ve diğer sağlık problemlerinin iyileştirilmesinde de oldukça etkilidir. Kandaki miktarı ne kadar fazla olursa, sağlık açısından faydaları o kadar artacaktır.

Geçmişten günümüze C vitamininin faydaları hakkında ve günlük ne kadar kullanılması gerektiği hakkında sayısız araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucu günlük 500 mg C vitamini tüketimi sağlık açısından ciddi başarılar sağlayacaktır. C vitamininin tüm yararlarından faydalanabilmek adına sebze ve meyve tüketimine gereken önem verilmelidir. C vitamininin fazla tüketilmesinde de herhangi bir sakınca yoktur. Çünkü vücudun ihtiyacı dışında fazla olarak alınan C vitamini idrar yolu ile dışarı atılmaktadır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile C vitamini tüketebilirsiniz. C vitamini alımında ortalama değer 500 mg, alınması gereken üst limit ise 2000 mg olarak ifade edilebilir.

Harnup (Keçiboynuzu);

Keçiboynuzu veya harnup, baklagiller familyasından olup Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü yerlerde doğal olarak yetişen ve baklaları yenen, herdem yeşil çalı ya da ağaç formunda olan bir bitki türü.

İçerdiği lifler sayesinde midenin güçlenmesine yardımcı olur. Bağırsak enfeksiyonlarından korunma sağlar. Midedeki asit seviyesini düzenler. Kalsiyum ve fosfor mineralleri olarak zengindir.

Kakao;

Kakao, 4-8 metre boyunda ebegümecigiller familyasından çikolata yapımında kullanılan bir bitki türü. Doğal yetişme alanı Güney Amerika, Batı Afrika, Batı Hint adaları olmakla beraber, Tropiklerin genelinde yetiştirilmektedir. Kakao ve çikolata önemli enerji kaynaklarıdır; az bir hacimde yoğunlaştırılmış kalorileri sayesinde kakao ve çikolata, bitkiler arasındaki en yoğun enerji kaynaklarındandır. Bu nedenle, sporcular tarafından da tercih edilir. Kakao ve bitter çikolata kolesterol içermez. Sütlü çikolata ve beyaz çikolata ancak çok az miktarlarda içerirler ve bu da eklenmiş olan süt yağlarından dolayıdır. Kolesterol içermemekle birlikte içeriğindeki stearic asit (doymuş yağlı asit) sayesinde LDL ya da “kötü” kolesterolün etkisizleştirilmesinde, “iyi” kolesterol üretiminin teşvik edilmesinde rol oynamaktadır.
Kakao ve çikolata mineraller bakımından bir hazine sunarlar; bakır, magnezyum, demir, fosfor ve kalsiyum bunlar arasındadır. 100 gram sütlü ya da beyaz çikolata RDA olarak %20 ile %40 arasında kalsiyum içerir.

 

Polen;

Arıların 200 ila 3000 arası çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri  bitkinin erkek üreme hücresi olan doğa harikası bir bitki özüdür. Polende tam 22 çeşit aminoasit, 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, coenzim, pigment, karbonhidrat ve ferment vardır Polende bulunan başlıca asitler pantothenic, linoleik, ascorbik ve araohidonik’dir. Demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnezyum, silisyum ise varlığı polende tespit edilen elementlerden bazılarıdır. Polende bulunan iz elementler alüminyum, nikel, titaniyum ve çinkodur. Polende bulunan vitaminler A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P, PP’dir. Polende insan yaşamının ihtiyacı için her şey mevcuttur. Bulundurduğu (oglio-elementler) madenler, aminoasitler ve en son olarak zengin çeşitli vitaminler yanında; protein, yağ, şeker, madeni gıda, hormon, büyütücü faktör, pigment; beyin ve vücutça yorgun insanların tüm ihtiyacını karşılar.

Hindistan Cevizi;

Palmiyegiller familyasından tropik bölgelerde yetişen ana vatanı fas olan meyvesi yenen bir palmiye türü. Meyvesi yenir. Hindistan cevizi lifi elde edilir. Bilindiği gibi Hindistan Cevizi çok besleyici, güçlendirici ve şişmanlatıcı bir besindir. Yüksek oranda fakat kolayca sindirilebilen yağ içerir. Vücut bu yağdan diğer yağlara nazaran daha kolay yararlanır. Bu yağ hem fiziksel hemde kimyasal özelliği bakımından tereyağına çok benzer. Kurutulmuş hindistan cevizinin enerji değerleri oldukça yüksektir. Her 100 gram Hindistan Cevizi 662 kalori içerir. hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini yeterli bir oranda karşılar. Ayrıca, B grubu vitaminlerinide içerir. (Niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin).  Ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klorda içerir.

Zencefil;

Zencefil bitkisi Güneydoğu Asya’dan gelen bir bitkidir ve şimdi Jamaika ve diğer tropikal alanlarda da ekilmektedir. Latince adı Zingiber Officinale’ dir. Zencefil kökü mutfakla ilgili olarak ve tıbbi amaçlı kullanılır. Uzakdoğu mutfak kültürünün en popüler baharatlarından biridir.

Zencefil doğal bir bitkidir ve kokusu ve keskin lezzeti ile dünya çapında tanınmıştır.   Çinli bitki bilimciler tarafından 2,500 yıldan fazla süredir yemek lezzetlendirici olarak ve aynı zamanda ilaç olarak kullanılmıştır. Tropik ülkelerde kültürü  yapılmaktadır. Aynı zamanda mide rahatsızlığını sakinleştirme ve safra akışını geliştirme özellikleri ile de tanınır. Mide kramplarını rahatlatması ve dolaşımı da düzeltmesi bitkinin yararları arasındadır.  Trombositleri daha az yapışkanlaştırarak sağlıklı bir kardiyovasküler sistemi destekler bu da sırasıyla dolaşım problemlerini azaltır.

Meyan Kökü;

Meyan, yaklaşık 120–150 cm’e kadar boylanabilen, Baklagiller ailesinden çok yıllık bir çalımsı bitkidir. Anavatanı Rusya ve Çin’dir. Bilimsel adı: Glycyrrhiza glabra dır.

Bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirten Sağlık Uzmanları; “Ses kısıklığına iyi gelir, balgam sökülmesi, öksürük gibi rahatsızlıklar için de kullanılır. Ateş düşürücü ve hücrelerdeki tahrişe bağlı ağrıları azaltıcı etkisi de vardır. İdrar söktürücü etkisi de bulunan meyan kökü, midedeki ülser, gastrit gibi mide hastalıklarına fayda sağlar. Meyan kökü siroz gibi karaciğer hastalıklarına fayda sağladığı gibi akne, sivilce, sedef hastalığı gibi ciltte oluşan problemler için de meyan kökü kullanılabilir.” dediler. Kronik yorgunluğa fayda sağlaması da meyan kökünün faydaları arasındadır. Dalak, böbrek ve karaciğere fayda sağlar. Vücudu toksinlerden korur. Antimikrobiyal, antioksidan ve tonik özellikleri vardır. Gut hastalığına karşı da kullanılabilir.

 

Önemli Uyarılar!

 • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
 • Direkt güneş ışığına maruz kalmayacak yerlerde muhafaza ediniz.
 • Oda sıcaklığında ve rutubetsiz yerlerde muhafaza ediniz.
 • Powered Max İçeriğindeki bitki ve özlerinden herhangi birine alerjiniz varsa Doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 • On iki (12) Yaş ve üstü kullanabilir.
 • Hamileler kullanamaz, emziren ilk altı (6) aydan sonra Doktoruna danışarak kullanabilir.
 • Ürün ambalajında veya kapalı bir saklama kabında muhafaza ediniz.(Buz dolabında muhafaza edilebilir.)
 • Bu sitede yer alan hiç bir bilgi tedavi amaçlı olmayıp, Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sitemiz de ilaç satışı yapılmamakta olup, Ürünler Besin takviyesidir ve ilaç değildir. Her hangi bir hastalığı ve/veya rahatsızlığı tedavi amaçlı kullanılamaz